  • Mfr # 250S8M1552
  • Zoro # G511081083
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
194
Width - Timing Belts
250 mm
Core Cord
Fiberglass
Banded Belt
Timing Belt
Pitch
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
250S8M1552
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
250 mm
Outside Length
1552 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
194
Core Cord
Fiberglass
Banded Belt
Timing Belt
Pitch
8 mm