  • Mfr # 850S8M1728
  • Zoro # G011092800
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
216
Width - Timing Belts
850 mm
V-Belt Section
S8M
Pitch
8 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
850S8M1728
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
850 mm
Outside Length
1728 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
216
V-Belt Section
S8M
Pitch
8 mm