  • Mfr # 280S8M1200
  • Zoro # G911071738
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
150
Width - Timing Belts
28 mm
Pitch
8 mm
V-Belt Section
S8M
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
280S8M1200
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
28 mm
Outside Length
1200 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
150
Pitch
8 mm