  • Mfr # 300S8M1352
  • Zoro # G611080504
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
169
Width - Timing Belts
30 mm
Material
Rubber
Standards
ARPM;ISO
Banded Belt
Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
300S8M1352
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
30 mm
Outside Length
1352 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
169
Material
Rubber
Standards
ARPM;ISO
Banded Belt
Timing Belt
Core Cord
Fiberglass
Pitch
8 mm