  • Mfr # 400S8M1512
  • Zoro # G211085961
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
189
Width - Timing Belts
40 mm
Material
Rubber
Outside Length
1512 mm
Pitch
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
400S8M1512
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
40 mm
Outside Length
1512 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
189
Material
Rubber
Pitch
8 mm