  • Mfr # 130XL081US
  • Zoro # G211088047
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
65
Width - Timing Belts
0.81 in
Temp. Range
-25 C to 80 C
For Use With
General Industry
Material
Thermoset Polyurethane
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
130XL081US
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
0.81 in
Outside Length
13 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
65
Temp. Range
-25 C to 80 C
For Use With
General Industry
Material
Thermoset Polyurethane
Banded Belt
Timing Belt
Pitch
0.2 in