  • Mfr # 1000XXH500
  • Zoro # G311088633
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
80
Width - Timing Belts
5 in
For Use With
General Industry
Material
Chloroprene
Standards
ARPM IP-24
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1000XXH500
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
5 in
Outside Length
100 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
80
For Use With
General Industry
Material
Chloroprene
Standards
ARPM IP-24
Pitch
1.25 in