  • Mfr # AMG-M3M0.8-DP-ALTIN
  • Zoro # G4479148
/ea
Key Features
Number of Flutes
2
Milling Dia.
0.8 mm
Length of Cut
3.0 mm
Overall Length
38 mm
Included Angle
90 Degrees
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
AMG-M3M0.8-DP-ALTIN
Country of Origin
United States
Dimensions
Milling Dia.
0.8 mm
Length of Cut
3.0 mm
Overall Length
38 mm
Shank Dia.
3 mm
Details
Number of Flutes
2
Included Angle
90 Degrees
Item
Carbide Drill Mill 90Deg 0.8mmx3mm
Single End/Double End
Single End
End Mill Material
Carbide
Finish
AlTiN
End Mill Style
Drill Point
Description