  • Mfr # CCMG-M10M10-LB
  • Zoro # G4489429
Length of Cut
40 mm
Shank Dia.
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CCMG-M10M10-LB
Length of Cut
40 mm
Shank Dia.
10 mm
Overall Length
100 mm
Milling Dia.
10 mm
Item
Carbide GP End Mill Ball 10mmx40mm
End Mill Style
Ball
Description