  • Mfr # AMG-M5M4.5-R0.4
  • Zoro # G4683408
Overall Length
50 mm
Length of Cut
14 mm
End Mill Style
Radius
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AMG-M5M4.5-R0.4
Overall Length
50 mm
Length of Cut
14 mm
Shank Dia.
5 mm
Milling Dia.
4.5 mm
Item
Carbide GP End Mill,R0.40mm,4.5mmx14mm
End Mill Style
Radius
Finish
Uncoated
Description