  • Mfr # CCMG45-M12M12
  • Zoro # G4692438
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Flutes
6
End Mill Style
Radius
Finish
nACo
Length of Cut
25 mm
End Mill Material
Carbide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CCMG45-M12M12
Country of Origin
United States
Dimensions
Length of Cut
25 mm
Overall Length
76 mm
Shank Dia.
12 mm
Milling Dia.
12 mm
Details
Number of Flutes
6
End Mill Style
Radius
Finish
nACo
End Mill Material
Carbide
Item
Carbide Hp End Mill,R0.60mm,12mmx25mm
Single End/Double End
Single End
Description