  • Mfr # AMG-M4M3.5-ALTIN
  • Zoro # G4963170
Length of Cut
12 mm
Shank Dia.
4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AMG-M4M3.5-ALTIN
Length of Cut
12 mm
Shank Dia.
4 mm
Overall Length
51 mm
Milling Dia.
3.5 mm
Item
End Mill,Carbide,GP,Square,3.5mm x 12mm
Finish
AlTiN
End Mill Style
Square
Description