  • Mfr # HBBC-030187-004
  • Zoro # G3601776
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HBBC-030187-004
Country of Origin
United States
Description
0.0275" Min Bore DIA x 0.187" (3/16) Max Bore Depth x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0040" Radius - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand