  • Mfr # HBBC-090500-004
  • Zoro # G3603788
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HBBC-090500-004
Description
0.0850" Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0040" Radius - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand