  • Mfr # GR-038002
  • Zoro # G7982877
Overall Length
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GR-038002
Overall Length
4 in
Tip Width
.038/.040 in
Nose Radius
0.0030 in
Depth of Cut
0.1200 in
Corner Radius
0.003"
Max. Bore Depth
0.960"
Groove Width
0.0380"
Projection
0.1200"