  • Mfr # GR-046002
  • Zoro # G8356765
Overall Length
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GR-046002
Overall Length
4 in
Tip Width
.046/.048 in
Nose Radius
0.0030 in
Depth of Cut
0.1500 in
Groove Width
0.0460"
Max. Bore Depth
0.930"
Corner Radius
0.003"
Projection
0.1500"