  • Mfr # QPA8-230750
  • Zoro # G005308009
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Finish
UN
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPA8-230750
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Details
Finish
UN
Projection
0.0700"
Description
0.2520" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0700" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Axial and Radial Profiling Right Hand