  • Mfr # QPA8-410750
  • Zoro # G405307534
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Finish
UN
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QPA8-410750
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Finish
UN
Projection
0.1200"
Description
0.4320" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.1200" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Axial and Radial Profiling Right Hand