  • Mfr # QBB3-060200X
  • Zoro # G905308352
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Finish
AlTiN
Min. Bore
0.0700"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB3-060200X
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Neck Dia. (In.)
0.0450"
Max. Bore Dia.
0.200"
Finish
AlTiN
Min. Bore
0.0700"
Projection
0.0150" (1/64)
Offset
Description
0.0700" Min Bore DIA x 0.200" Max Bore Depth x 0.0150" (1/64) Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.003" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand, AlTiN Coated