  • Mfr # QPR5-120375
  • Zoro # G305307542
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Projection
0.0500"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPR5-120375
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Details
Projection
0.0500"
Description
0.1340" Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0500" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Radial Profiling Right Hand