  • Mfr # QPR8-180375
  • Zoro # G105307988
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Finish
UN
Projection
0.0800"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPR8-180375
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Details
Finish
UN
Projection
0.0800"
Description
0.1980" Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0800" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Radial Profiling Right Hand