  • Mfr # QPR8-360750
  • Zoro # G705308248
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
Finish
UN
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPR8-360750
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
Finish
UN
Projection
0.1300"
Description
0.3820" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.1300" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Radial Profiling Right Hand