  • Mfr # PR2-100300X
  • Zoro # G005307811
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.300"
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PR2-100300X
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.300"
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Projection
0.0350"
Description
0.1100" (2.8 mm) Min Bore DIA x 0.300" Max Bore Depth x 0.0350" Projection x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.002" Corner Radius - Carbide Radial Profiling Right Hand, AlTiN Coated