  • Mfr # PA8-300750X
  • Zoro # G505307984
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PA8-300750X
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Projection
0.0900"
Description
0.3220" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0900" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Standard - Axial and Radial Profiling Right Hand, AlTiN Coated