  • Mfr # MEF-125-125-005K
  • Zoro # G1826951
Milling Diameter
0.1250"
Overall Length
2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MEF-125-125-005K
Milling Diameter
0.1250"
Overall Length
2 in
Length of Cut
0.125 in
Milling Dia.
0.125 in
Corner Radius
0.005 in
Finish
nACRo
Finish - Machining
nACRo
Description
Corner Radius End Mill, 0.125 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Straight, Inch, 0.005 in, 0.125 in, 2 in