  • Mfr # MEF-125-125-005
  • Zoro # G1826802
Milling Diameter
0.1250"
Finish
Bright (Uncoated)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MEF-125-125-005
Overall Length
2 in
Milling Diameter
0.1250"
Length of Cut
0.125 in
Milling Dia.
0.125 in
Corner Radius
0.005 in
Finish
Bright (Uncoated)
Finish - Machining
Uncoated
Description
Corner Radius End Mill, 0.125 in Milling Dia., Carbide, Uncoated, Straight, Inch, 0.005 in, 0.125 in, 2 in