  • Mfr # MEFM-015-1200
  • Zoro # G0982067
Length of Cut
2.20 mm
Shank Dia.
3.000 mm
Overall Length
38.0 mm
Neck Dia.
1.400 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MEFM-015-1200
Length of Cut
2.20 mm
Shank Dia.
3.000 mm
Overall Length
38.0 mm
Neck Dia.
1.400 mm
Milling Dia.
1.500 mm
End Mill Style
Square
Finish
UN
Description
1.500 mm Cutter DIA x 2.20 mm Length of Cut x 12.00 mm Reach Carbide Square End Mill for Steels and High Temperature Alloys, 2 Flutes