  • Mfr # MEFM-030-1500
  • Zoro # G0991410
Length of Cut
3.00 mm
Shank Dia.
6.000 mm
Overall Length
57.0 mm
Milling Dia.
3.000 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MEFM-030-1500
Length of Cut
3.00 mm
Shank Dia.
6.000 mm
Overall Length
57.0 mm
Milling Dia.
3.000 mm
Neck Dia.
2.900 mm
End Mill Style
Square
Finish
UN
Description
3.000 mm Cutter DIA x 3.00 mm Length of Cut x 15.00 mm Reach Carbide Square End Mill for Steels and High Temperature Alloys, 2 Flutes