  • Mfr # BEF-078-650-3K
  • Zoro # G0983850
Number of Flutes
3
Length of Cut
0.117"
Shank Dia.
1/8"
Overall Length
2"
Neck Dia.
0.0740"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
BEF-078-650-3K
Length of Cut
0.117"
Shank Dia.
1/8"
Overall Length
2"
Neck Dia.
0.0740"
Milling Dia.
5/64"
Details
Number of Flutes
3
Finish
NACRO
End Mill Style
Ball
Description
0.0781" (5/64) Cutter DIA x 0.117" Length of Cut x 0.650" Reach Carbide Ball End Mill for Steels and High Temperature Alloys, 3 Flutes, nACRo® Coated