  • Mfr # RTC-125-23X
  • Zoro # G0999619
/ea
Key Features
Overall Length
3"
Shank Dia.
1/8"
Included Angle
30 Degrees
Split Length
3/8"
Finish
AlTiN
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RTC-125-23X
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
3"
Shank Dia.
1/8"
Split Length
3/8"
Tip Width
1/16"
Details
Included Angle
30 Degrees
Finish
AlTiN
End
Engraving
Offset
0.004"
Description
0.1250" (1/8) Shank DIA x 30° included Carbide Tipped Engraver, n/a Flutes, AlTiN Coated