  • Zoro # G411240375
/ea
Key Features
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Finish
AlTiN
Left/Right Hand
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
FGI-3461X
Zoro #
G411240375
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Max. Bore Depth
1-1/4 in
Head Width
0.240 in
Tooth Width
0.0300 in
Neck Dia.
0.2150 in
Details
Finish
AlTiN
Left/Right Hand
Right Hand
Overall Reach
1-1/4 in
Centerline Offset
0.1150 in
Projection
0.0600 in