  • Zoro # G111240040
/ea
Key Features
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Finish
UN
Head Width
0.240 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
FGI-7516
Zoro #
G111240040
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Head Width
0.240 in
Max. Bore Depth
1-1/4 in
Tooth Width
0.0500 in
Neck Dia.
0.2150 in
Details
Finish
UN
Left/Right Hand
Right Hand
Overall Reach
1-1/4 in
Centerline Offset
0.1150 in
Projection
0.1000 in