  • Zoro # G511240367
/ea
Key Features
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Finish
AlTiN
Left/Right Hand
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
FGI-6600X
Zoro #
G511240367
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Neck Dia.
0.2150 in
Tooth Width
0.0300 in
Max. Bore Depth
3/4 in
Head Width
0.240 in
Details
Finish
AlTiN
Left/Right Hand
Right Hand
Centerline Offset
0.1150 in
Overall Reach
3/4 in
Projection
0.0600 in