  • Mfr # FGF-125-030-050X
  • Zoro # G3605556
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
FGF-125-030-050X
Description
0.1250" (1/8) Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0300" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0150" (1/64) Radius - Carbide Face Grooving - Full Radius Right Hand, AlTiN Coated