  • Mfr # FGF-312-062-100
  • Zoro # G3602491
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
FGF-312-062-100
Description
0.3120" (5/16) Min Bore DIA x 1.125" (1-1/8) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0310" (1/32) Radius - Carbide Face Grooving - Full Radius Right Hand