  • Mfr # QBRK-250001500K
  • Zoro # G216053521
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Coating
NACRO
Max. Bore Depth
1.500" (1-1/2)
Min. Bore Dia.
0.3750" (3/8)
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
Head Width
0.323"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBRK-250001500K
Max. Bore Depth
1.500" (1-1/2)
Min. Bore Dia.
0.3750" (3/8)
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
Head Width
0.323"
Details
Coating
NACRO
Description
0.2500in 1/4 Broach Width x 1.500in 1-1/2 Broach Depth x 0.323in Broach Height x 0.3750in 3/8 Shank DIA x 3.00in 3 Overall Length - Carbide Quick Change - Broaching- Standard Keyway, nACRo Coated