  • Zoro # G811240418
/ea
Key Features
Overall Length
2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Finish
AlTiN
Centerline Offset
0.1150 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QFGI-6481X
Zoro #
G811240418
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Tooth Width
0.0400 in
Length from Holder
0.853 in
Head Width
0.240 in
Neck Dia.
0.2150 in
Max. Bore Depth
3/4 in
Details
Finish
AlTiN
Centerline Offset
0.1150 in
Projection
0.0800 in