  • Zoro # G011240379
/ea
Key Features
Overall Length
2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Finish
UN
Overall Reach
3/4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QFGI-6600
Zoro #
G011240379
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Neck Dia.
0.2150 in
Head Width
0.240 in
Length from Holder
0.853 in
Tooth Width
0.0300 in
Max. Bore Depth
3/4 in
Details
Finish
UN
Overall Reach
Left/Right Hand
Right Hand
Projection
0.0600 in
Centerline Offset
0.1150 in