  • Zoro # G711240303
/ea
Key Features
Overall Length
2 in
Shank Dia.
5/16 in
Bore Dia.
0.3025 in
Finish
AlTiN
Projection
0.0400 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QFGI-9800X
Zoro #
G711240303
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2 in
Shank Dia.
5/16 in
Bore Dia.
0.3025 in
Head Width
0.303 in
Max. Bore Depth
3/4 in
Length from Holder
0.853 in
Neck Dia.
0.2775 in
Tooth Width
0.0200 in
Details
Finish
AlTiN
Projection
0.0400 in
Centerline Offset
0.1463 in