  • Mfr # QFGF-187-030-050
  • Zoro # G3607489
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QFGF-187-030-050
Description
0.1870" (3/16) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0300" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0150" (1/64) Radius - Carbide Quick Change - Face Grooving Full Radius Right Hand