  • Mfr # QTMT-080125-22
  • Zoro # G011240065
Coating
UN
Min. Bore Dia.
6.000 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QTMT-080125-22
Min. Bore Dia.
6.000 mm
Overall Length
2.50 in
Neck Dia.
4.660 mm
Length from Holder
1.35 mm
Head Width
5.50 mm
Max. Bore Depth
22.00 mm
Shank Dia.
0.3125 in
Coating
UN
Offset
0.607 mm
Projection
0.677 mm
Centerline Offset
1.530 mm