  • Mfr # QRRC3-062-500-370X
  • Zoro # G701019612
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QRRC3-062-500-370X
Description
0.3700" Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated