  • Mfr # QRRC3-093-1000-495
  • Zoro # G101018994
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QRRC3-093-1000-495
Country of Origin
United States
Description
0.4950" Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0930" (3/32) Tooth Width x 0.1500" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand