  • Mfr # QRR-030-375-160X
  • Zoro # G901019610
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QRR-030-375-160X
Description
0.1600" Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0300" Tooth Width x 0.0300" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length - Carbide Quick Change - Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated