  • Mfr # QRRC6-125-750-495
  • Zoro # G601018852
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
MFR #
QRRC6-125-750-495
Description
0.4950" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.1250" (1/8) Tooth Width x 0.1500" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0060" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand