  • Mfr # RR-187-16X
  • Zoro # G3605580
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
MFR #
RR-187-16X
Country of Origin
United States
Description
0.5000" (1/2) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.1870" (3/16) Tooth Width x 0.1500" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated