  • Mfr # RRC3-025-375-250
  • Zoro # G801018607
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RRC3-025-375-250
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0250" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand