  • Mfr # RRC3-039-500-375
  • Zoro # G401018793
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RRC3-039-500-375
Description
0.3750" (3/8) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0390" Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand