  • Mfr # RRC3-093-1000-500
  • Zoro # G701019599
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RRC3-093-1000-500
Description
0.5000" (1/2) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0930" (3/32) Tooth Width x 0.1500" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand