  • Mfr # RRL-025-8X
  • Zoro # G3607699
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RRL-025-8X
Country of Origin
United States
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0250" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Left Hand, AlTiN Coated